Print this page

Under 15 Boys County Cup for the Jim Hayhurst Trophy

 

LSFA Under 15 Boys County Cup for the Jim Hayhurst Trophy 2017-2018


Holders: Darwen Vale High School

 


1st Round


To Be Played By:

Friday 27th. October 2017

1 Bacup and Rawtenstall G.S.
2

3
Clitheroe Royal G.S.
2 BYE



Fisher More
3 Penwortham Priory
3

4
Brownedge St.Mary's
4 BYE



Park
5 BYE



St.Mary's Blackpool
6 Ripley St.Thomas



BYE
7 QEGS
0

8
Darwen Aldridge Academy
8 Ribblesdale
0

2
Our Lady's Preston
9 Alder Grange
5

1
Parklands
10 BYE



Carnforth
11 St.Wilfrid's



BYE
12 St.Christopher's
3
4-5 PENS
3
St.Augustine's
13 Pleckgate
4

0
Shuttleworth
14 St.Bede's Blackburn



BYE
15 All Saints
1

5
Morecambe
16 BYE



Southlands
17 Carr Hill
0

5
Holy Cross
18 Lostock Hall
2

4
Lytham St.Annes
19
Longridge
5

0
Archbishop Temple
20 BYE



Albany
21 Our Lady Queen of Peace
4

0
All Hallows
22 Baines
5

3
Accrington Academy
23 Montgomery
4

2
Our Lady and St.John
24 BYE



Unity Burnley
25 Moorland



BYE
26 Bishop Rawstorne
1

10
Haslingden
27 Blessed Trinity
3

0
St.George's
28 BYE



Ormskirk
29 BYE



Broughton
30 Fulwood



BYE
31 St.Michael's



BYE
32 Corpus Christi


BYE

 

 


2nd Round


To Be Played By:

Friday 24th. November 2017

a Clitheroe Royal Grammar School
4

0
Fisher More
b Brownedge St.Mary's
5

0
Park
c St.Mary's Blackpool
0

6
Ripley St.Thomas
d Darwen Aldridge Academy
0

2
Our Lady's Preston
e Alder Grange
9

2
Carnforth
f St.Wilfrid's
7

5
St.Augustine's
g Pleckgate
0

2
St.Bede's Blackburn
h Morecambe
0

1
Southlands
i Holy Cross
5

2
Lytham St.Annes
j Longridge
1

0
Albany
k Our Lady Queen of Peace
4
5-4 PENS
4
Baines
l Montgomery
0

5
Unity Burnley
m Moorland
2

3
Haslingden
n Blessed Trinity
3

0
Ormskirk
o Broughton
1

0
Fulwood
p St.Michael's
1

0
Corpus Christi

 

 

 


3rd Round


To Be Played By:

Friday 26th. January 2018

1
Clitheroe Royal G.S.
5

2
Brownedge St.Mary's
2
Ripley St.Thomas
2

0
Our Lady's Preston
3
Alder Grange
1

5
St.Wilfrid's
4
St.Bede's Blackburn
3
AET
6
Southlands
5
Holy Cross
3

1
Longridge
6
Our Lady Queen of Peace
2

1
Unity Burnley
7
Haslingden
2

3
Blessed Trinity
8
Broughton
2
7-6 PENS
2
St.Michael's

 

Quarter Final

Semi Final

CUP FINAL

TUESDAY 22 MAY

DARWEN F.C.

6 p.m.



Friday 23rd.  February 2018

Friday 30th. March 2018




















QF1 Clitheroe Royal G.S.
9














Ripley St.Thomas
1









SF1 Clitheroe Royal G.S.
2







4-2 PENS






Southlands
2



QF2 St.Wilfrid's
0














Southlands
1












CUP FINAL

CLITHEROE ROYAL GRAMMAR SCHOOL 1








AET







BLESSED TRINITY 2

QF3 Holy Cross
2














Our Lady Queen of Peace
1









SF2 Holy Cross
2














Blessed Trinity
5



QF4 Blessed Trinity
4














Broughton
1